#1 2018-01-18 19:16:58

EssentialRP

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2018-01-18
Posty: 1
Punktów :   

Essential RolePlay

https://i.imgur.com/PKWjgFK.jpgCześć, witam w imieniu całej ekipy projektu Essential RolePlay! Po wielu tygodniach ciężkiej pracy, jesteśmy dumni mogą w końcu zaprezentować i zaprosić wszystkich potencjalnych gracz do naszego, nowo powstałego projektu który mamy nadzieje, odbije się szerokim echem w naszej sampowej społeczności. Podejmując się stworzenia projektu, starannie złączyliśmy się w piętnastoosobową ekipę która pracując w pocie czoła, postara się stworzyć stabilny i przyszłościowy serwer w klasycznym wydaniu, z wieloma autorskimi innowacjami. Za cel przy tworzeniu tego projektu obraliśmy sobie nadanie "scenie" koloru, aby gracze starej daty mogli cofnąć się do momentu kiedy kreacja świata sprawiała frajdę, zaś nowi mogli cieszyć się rozgrywką na najwyższym poziomie. Chcemy nastawić aktualne społeczeństwo na właściwe tory, aby sięgnęli oni korzeni tego trybu i cieszyli się z aspektów tego rodzaju rozgrywki. Tworząc ten projekt uznaliśmy że musi być to miejsce, na którym sami byśmy chętnie zagrali, dlatego przy pracach nad działaniem naszego "dziecka" kierujemy się zasadą "od graczy dla graczy".

Rozgrywka na naszym projekcie toczyć się będzie w Los Santos, wybór był dla nas prosty - jest to najlepiej skonstruowane urbanistycznie miasto na mapie San Andreas, gdzie każdy typ organizacji będzie mógł się odnaleźć. Nie braliśmy innych miast pod młotek, gdyż sama przebudowa ich nie jest warta świeczki. Zapewnić was jednak możemy, że zobaczycie to miasto w zupełnie nowym wydaniu, mocno odświeżone i miłe dla oka, w którym każdy znajdzie swoje miejsce. Jako priorytet najwyższej wagi uważamy kreację świata przedstawionego, chcemy pokazać graczom że przy dobrze skonstruowanej rozgrywce gra staje się o wiele bardziej wciągająca i sprawia więcej radości niż bycie osobą dla której liczą się tylko statystyki, w końcu role play to nie mecz rankingowy w CS:GO. W życie serwera planujemy wdrożyć branże rozrywkową czy branże polityczną, gdzie ów sekcje będą miały spory wpływ na rozwój tła fabularnego na serwerze. Grono GameMasterów dołoży wszelkich starań, aby ubarwić rozgrywkę w postaci wydarzeń ogólnodostępnych, ale także dedykowanych grupom przestępczym czy organizacjom publicznym, z którego każda z grup będzie mogła zyskać jakieś profity bądź skompromitować się swoją nieudolnością. Nacisk kładziemy na kreatywność, nie narzucamy nikomu sztucznych ograniczeń czy limitów, kierując myślą iż jest to tylko gra i każdy chce po prostu czerpać z niej jak najwięcej radości. W dalszej części naszej prezentacji przedstawimy wam nasze cele w konkretnych sferach rozgrywki oraz opiszemy najciekawsze systemy które oferuje nasz skrypt, zapraszam do lektury.

https://i.imgur.com/KIwd0Uc.jpgJak powszechnie wiadomo każdy medal ma dwie strony, na serwerach typu role play, są to organizacje publiczne i organizacje przestępcze. Oba typy grup są najpopularniejsze, przyciągają one najwięcej graczy, zaczniemy więc od opisu frakcji porządkowych które będą dbały o bezpieczeństwo wszystkich obywateli Los Santos. Tworząc nasz skrypt i cały ustrój rozgrywki, staraliśmy się dopasować wszystko tak by było ze sobą kompatybilne i dobrze współgrało, jesteśmy świadomi że wszystko idzie na przód, a gracze wymagają czegoś więcej niż powtarzanie tych samych linijek narracji które z czasem stają się dla nich po prostu nudne. Z pomocą przychodzą systemy które są bardzo przyjemne i swoim istnieniem nadają sens istnienia grupom typu pożarowo-medycznym. Na naszym serwerze spotkacie się z rozbudowanym systemem pożarów, który z pewnością dostarczy wam masę frajdy. Frakcja pożarowo-medyczna zajmować się będzie zabezpieczaniem miejsc wypadków, katastrof czy właśnie walką z ogniem. Skrypt działa bardzo prosto, wystarczy że na służbie grupy znajdują się pracownicy, samoistnie wywołuje on ogień wysyłając zgłoszenie do danej grupy i oznaczając markerem na mapie miejsce pożaru. Nie pominęliśmy również zgłoszeń dla naszych dzielnych funkcjonariuszy, którzy będą informowani losowo o strzelaninach z większego kalibru, napadach czy rozróbach na terenie South Central. Oprócz rozwiązań skryptowych, grono GameMasterów postarało się by rozwijać sfery cywilne czy polityczne jednak więcej o tym przeczytacie z czasem na naszym forum. P.S wszystkie urzędy zostały zautomatyzowane, więc nie musicie się martwić o sztuczne utrudnianie rozgrywki.

https://i.imgur.com/zMBMKmp.jpgDrugą stroną medalu są organizacje przestępcze, do których również solidnie się przyłożyliśmy. Tworzenie organizacji przestępczych na naszym serwerze jest bardzo proste, odbiegamy od standardów aplikowania, wystarczy wrzucić swój temat który spełnia wymogi narzucone przez opiekunów i przejść do kreacji rozgrywki posiadając status grupy nieoficjalnej. Z czasem oczywiście, wraz z rozwojem organizacji wskakuje się na wyższe szczeble w hierarchii, zyskując dodatkowe uprawnienia. Systemy jakie przygotowaliśmy są bardzo proste i przyjemne na pierwszy rzut oka, a zarazem bardzo rozbudowane w całej swojej istocie. Żadna z grup nie będzie miała czasu na nudę, co więcej nie narzucamy sztucznych ograniczeń dotyczących broni czy narkotyków, co równoznaczne jest z tym że każdy w pełni będzie mógł dołożyć swoją cegiełkę do kreacji półświatka przestępczego. Na naszym serwerze występuje system cornerów, gdzie gangi będą mogły z łatwością sprzedać towar w dynamicznych strefach na terenie całego South Central, uzyskać je będzie można od grup które zajmują się ich przemytem czy wytwarzaniem i dystrybucją. Grupy te otrzymały dwie możliwości, skryptowy kartel u którego co jakiś czas można nabyć w hurtowej cenie spore ilości narkotyków bądź magazyny, które są droższą jednak stałą opcją dostępu do tego typu przedmiotów. Co jednak w sytuacji kiedy gang zostanie odcięty od opcji pozyskania narkotyku czy broni od innej grup? W większości przypadków, sprowadzało się to do zakończenia działalności takiej grupy, u nas znajdziecie alternatywę w postaci aktorów-botów, u których będziecie mogli pozyskać te same przedmioty, jednak z limitowaną ilością oraz o wiele drożej, mimo tego to zawsze dobra alternatywa prawda? Nielegalnych sposobów zarobku jest mnóstwo, u nas nie zobaczycie gangsterów z South Central dorabiających w barach gastronomicznych w centrum miasta, zaczynając od systemu cornerów i haraczy, kończąc na napadach, więcej jednak o tym dowiecie się w najbliższej aktualizacji bezpośrednio po starcie naszego forum.

https://i.imgur.com/J5gwnXS.jpgKreując naszą wirtualną rzeczywistość, nie mogliśmy również pominąć graczy którzy chcą zagrać zwyczajnego cywila. Postaraliśmy się jednak, żeby to troszeczkę urozmaicić i tutaj z pomocą przychodzi nasz projekt fabularnego Los Santos który skupiać będzie postacie i projekty, napędzające rozgrywkę w sferze cywilnej. Mimo wszystko ten punkt jest bardziej rozbudowany niż mogło by się wydawać. W skład strefy cywilnej wchodzą oczywiście biznesy, branża rozrywkowa czy strefa polityczna do której będziemy przywiązywać szczególną uwagę i nie chodzi nam o tworzenie sztucznego rządu którego jedynym zadaniem będzie wydawanie dokumentów czy przyznawanie dotacji. Każdy gracz, bez najmniejszego problemu będzie mógł zostać właścicielem firmy, wykreować swoją postać na gwiazdę estrady albo wziąć udział w wyborach i przyczynić się do rozwoju miasta, wszystko oczywiście oddajemy w wasze ręce. Co więcej, osoby z dobrymi pomysłami, będą mogły stworzyć postacie czy projekty fabularne aplikując w odpowiednich działach i dostając pełne wsparcie od administracji w kreowaniu rozgrywki, o ile będzie ona dotyczyła społeczności całego serwera bądź konkretnego odbiorcy, a nie prywatnym. Jak zawsze, więcej informacji przeczytacie na naszym forum gdzie odpowiedni opiekunowie, wszystko szczegółowo opisali.

Po tym krótkim opisie pora na kilka zdań podsumowania. Projekt tworzymy z myślą o was, graczach, nie chcemy realizować na nim swoich niespełnionych ambicji, tak więc nie spotkacie się z samolubnym czy egoistycznym podejściem członków ekipy. Większość potrzebnych zasobów mamy już opracowane i dopięte na ostatni guzik, brakuje nam tylko was, graczy. Oficjalnie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony, gdzie dowiecie się więcej o starcie naszego forum oraz znajdziecie link do naszego serwera społecznościowego Discord, no i oczywiście dajcie znać jak podobają wam się nasza prezentacja. Pozdrawiamy, ekipa Essential RolePlay.

Forum: essential-rp.pl

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kombinacjanorweska.pun.pl www.klubbakugan.pun.pl www.worldjumpstyle.pun.pl www.angelsofdeath65uni.pun.pl www.grabakugan.pun.pl