#1 2018-03-29 01:53:59

First-RP

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2018-03-29
Posty: 1
Punktów :   

First-RP.pl

https://i.imgur.com/EuWk1Q7.png
Witam wszystkich tutaj zgromadzonych. W imieniu całego zespołu First Role Play chciałbym Was zaprosić na Nasz serwer. Projekt był tworzony przez ponad rok, dzięki czemu został on dopięty na ostatni guzik i zostały wyeliminowany wszystkie znane Nam błędy. Chcemy stworzyć alternatywę dla Was i przede wszystkim wprowadzić świeżość w rozgrywce Role Play - ożywić platformę SA-MP, która praktycznie wymarła. Jesteśmy zgraną paczką, wiemy co chcemy stworzyć i mamy swój jeden wspólny cel, który uda nam się z pewnością osiągnąć jeżeli Nam w tym pomożecie. Czym my różnimy się od innych projektów? Przede wszystkim chcemy wprowadzić nowatorskie rozwiązania, których inne projekty zwyczajnie boją się podjąć przez własną niepewność. Znacznie rozbudowaliśmy skrypt, zautomatyzowaliśmy pewne aspekty w systemach, żeby uprościć Wam grę. Nie będziemy ograniczać się do służby w biznesach i gry wokół pieniądza - skupimy się głównie na rozgrywce Role Play, a co to oznacza? Że osiągać sukcesy budżetowe i zdobywać unikalne przedmioty będzie bardzo łatwo na drodze gracza. Chcemy aby serwer był widziany tak jak Wy wyobrażacie sobie dobry projekt, oczywiście jesteśmy świadomi tego, że każda osoba ma swoje odmienne zdanie, dlatego staramy się wybierać ten "odpowiedni punkt widzenia". W skrócie, chcemy po prostu stworzyć serwer gdzie każdy będzie mógł odnaleźć swoje miejsce i miło spędzić czas. Jeżeli zaś chodzi o miejsce rozgrywki to tu był trudny wybór, ponieważ myśleliśmy nad trzema miejsca; San Fierro, Los Santos lub własna mapa, jednakże doszliśmy do wniosku, że wybierzemy Los Santos ponieważ tworzenie własnej mapy na tak duży serwer jaki mamy zamiar postawić będzie trudna do stworzenia, bo będzie potrzebować kilku bądź kilkunastu profesjonalnych mapperów i modeli co za tym idzie musielibyśmy stworzyć oddzielnego klienta pod Nasz serwer i zastąpić czymś klient'a SA:MP'a na Nasz przez co wielu osobom by się nie chciało go pobierać. Zaś problemem San Fierro była nierówność terenu oraz duża zajęta powierzchnia, przez co musielibyśmy usuwać budynki i dodawać własne, te które stworzyliby Nam mapperzy. Dość tracenia czasu na owijanie w bawełnę, przejdźmy do konkretów.
https://i.imgur.com/4ab6MQA.png
Bazujemy na autorskim i nowatorskim oprogramowaniu, które już swoje początki miało w listopadzie 2016 roku, gdzie Wraz z ekipą postanowiliśmy stworzyć coś nowego na platformie SA:MP, niestety w maju 2017 roku zespół przeżywał kryzys - każdy poszedł w swoją stronę i aż do sierpnia tego samego roku GameMode stał nieruszony. Jednakże w sierpniu pojawiły się nowe oferty od programistów PAWN i projekt znów ruszył pełną parą i prace nad nim trwają aż do teraz. W skrypcie pojawiła się masa nowych rzeczy, chociażby system budek telefonicznych z których można dzwonić i posiadają one swoje numery telefonu wraz z logami, czy też nowatorski system tworzenia własnych animacji dla osób posiadających konto premium. W skrypcie pojawił się również system tuningu wizualnego pojazdów czterokołowych i dwukołowych, co pozwoli Wam na edycję dowolnego pojazdu. Zapożyczyliśmy także system ruchomych animacji z platformy MTA:SA, dzięki czemu będziemy mogli dostosować wybraną animację do danej sytuacji. Sam skrypt jest napisany w bardzo optymalny sposób, dzięki czemu każdy programista, który do Nas dołączy będzie szybko w stanie się zorientować co i jak. Dodatkowo pozwala to na szybkie reagowanie serwera na zapytania wysyłane przez graczy czy też systemy zawarte w Naszym oprogramowaniu co spowoduje zminimalizowanie zawieszeń (czyt. lagów) komputera bądź Naszego serwera, dzięki czemu synchronizacja pomiędzy graczami, pojazdami itd. odbywać będzie się bez zarzutów.
https://i.imgur.com/OjOrOET.png
Organy publiczne to jedne z najważniejszych aspektów na serwerze typu role play, dlatego też dotrzymaliśmy wszystkich starań aby system organów administracji publicznej został stworzony jak najlepiej, dlatego dodaliśmy wiele nowatorskich rozwiązań, które ułatwią pracę w tych organach. Organy publiczne jakie będą występować na serwerze to; Los Santos Government (rząd), Los Santos Police Department (Policja), Los Santos Medical Center (Służba zdrowia), Los Santos Fire Department (Straż pożarna).


Los Santos Police Department uzyskało Mobilny Komputer Danych (MKD/MDC) który jest dostępny w panelu gracza na Naszej stronie internetowej. W komputerze można sprawdzić czy pojazd nie jest poszukiwany, skradziony, historię odholowań czy też historię blokady koła (o ile taką pojazd posiadał). W komputerze można również odszukać obywatela i odnaleźć potrzebne informacje typu; imię i nazwisko, data urodzenia, pesel, miejsce zamieszkania, numer telefonu, listę pojazdów (o ile pojazd jest zarejestrowany), sprawdzić czy nie jest poszukiwany bądź też zobaczyć historię jego kar (IC). Nową opcją jaką uzyskało LSPD jest wyważanie zamkniętych drzwi do domu, aby wyważyć dane drzwi potrzebny jest taran, który dostępny jest w magazynie policyjnym. Kolejnym zaawansowanym systemem raportów, dzięki czemu każdy obywatel może wejść w swój telefon i nie tylko zadzwonić na policję ale także wysłać sms'a do komisariatu, dzięki czemu podczas porwań gdzie porwany ma okazję z kimś się skontaktować może wysłać takiego sms'a do komisariatu wraz z powodem wiadomości oraz swoją lokalizacją (jeżeli gracz nie poda swojej lokalizacji to policja ma prawo użyć możliwości namierzania i namierzyć ów numer telefoniczny, o ile jest włączony).Teraz czas na Los Santos Medical Center - Tutaj, niestety bądź stety wiele zmian nie wprowadzaliśmy, jednakże coś tam nowego się pojawiło, m.in; Zaawansowany system losowej pomocy sanitarnej, który polega na tym, że gdzieś w mieście pojawia się bot, któremu potrzebna jest pomoc. Skrypt w takim wypadku sam wysyła zgłoszenie o potrzebie pomocy przy wybranej automatycznie ulicy (w której znajduje się ów bot). Następnie medycy mają 5 minut na przyjazd oraz 10 minut na transport do szpitala. Jeżeli sanitariusze przewiozą poszkodowanego do szpitala to otrzymuję dodatkową premię do swojej pensji. Aby taka dodatkowa opcja się pojawiła to na służbie musi być minimum dwóch sanitariuszy.Los Santos Fire Department uzyskało system losowych pożarów, które pojawiają się kilka razy dziennie (od 2 do 5 razy na dzień), gdy pożar się pojawi to LSFD otrzymuje powiadomienie w postaci wiadomości oraz dźwięku syreny przy i w remizie. Aby taka dodatkowa opcja się pojawiła to na służbie musi być minimum trzech strażaków. Jednakże to nie wszystko co uzyskało LSFD, bo dodatkową opcją jest pojawianie się plam oleju na drogach, które to utrudniają ruch na jezdni, w postaci poślizgu. Aby zlikwidować ów plamy potrzebny jest strażak, który to zasypie plamę piachem bądź specjalnym proszkiem i sprzątnie. Plamy pojawiać się będą od 3 do 7 razy dziennie.Los Santos Government uzyskało funkcję zarządzania podatkami w całym stanie San Andreas, przez co możemy określić dany procent podatku dla danej rzeczy. Np. procent podatku od zakupu domu to 2%, które to idzie na konto rządu. Dodatkową funkcję jaką uzyskał rząd, jest możliwość podsłuchiwania rozmów telefonicznych wraz z przechwytywaniem wiadomości typu sms.

https://i.imgur.com/pO8OmQt.png
Organizacje półświatka przestępczego to kolejny bardzo ważny aspekt na serwerze role play, dlatego też wprowadziliśmy wiele innowacyjnych pomysłów jak np; Zaawansowany system boombox, który umożliwia puszczanie swojej własnej muzyki bądź też radia. Zaawansowany system graffiti, który pozwala na umieszczanie graffiti swojego gangu na swoim terenie bądź terenie gangu z którym skryptowo jest wypowiedziana wojna. Kolejnym nowym systemem jest import nielegalnych leków, broni, amunicji bądź też zdemontowanej broni. Wprowadziliśmy na serwerze także system narkotyków możliwych do wyprodukowania (marihuana, haszysz, kokaina, heroina, metamfetamina, crack, pcp, ecstasy, amfetamina, lsd). Jeżeli chodzi o kolejny pomysł związany z narkotykami jest to system uzależnień, o którym więcej dowiecie się w grze. Ostatni już dodatek dla organizacji przestępczych opisany w prezentacji to system nielegalnego przemysłu niedozwolonymi produktami, takimi jak amoniak czy metyloamina.
https://i.imgur.com/iISFuxA.png
Działalności gospodarcze stanowią bardzo ważny fundament gospodarki serwera, dlatego też dodaliśmy wiele nowatorskich rozwiązań dla tej grupy. Nowości jakie będziecie mogli zauważyć na serwerze związane z działalnościami gospodarczymi to m.in; System reklamowy z możliwością pozostawienia ogłoszenia na budynku czy też innych przeznaczonych do tego miejscach. Kolejny dodatek to otwieranie i zamykanie biznesu, aby dany biznes został otwarty bądź zamknięty należy posiadać klucz do budynku, który można sobie dorobić w maksymalnej ilości trzech sztuk, dzięki czemu możemy przekazać klucz innemu pracownikowi, aby ten otworzył bądź zamknął biznes podczas naszej nieobecności. Kolejnym pomysłem jest system mebli o którym to dowiecie się więcej na serwerze, ponieważ nie chcemy Wam tutaj wszystkiego zdradzać.
https://i.imgur.com/qjm9xnv.png
Branża rozrywkowa przeznaczona została dla graczy, którzy chcieliby kreować swoją postać pod m.in muzyka, aktora czy blogera. Ów branża rozrywkowa dzieli się na dwa główne rodzaje w których to gracze będą mogli się kierować pod sławnego, zamożnego celebrytę bądź zwykłego rapera z ciemnej uliczki. Jeżeli wybierzemy pierwszą opcję to posiadać będziemy możliwość podpisywania kontraktów, licznych koncertów czy też po prostu większe zarobki. Zaś jeżeli wybierzemy drugi wariant to niestety ale będzie Nam trudno wybrnąć na sam szczyt chwały i będziemy mieli to troszkę utrudnione, ale z pomocą przychodzi Nam kreatywność! Każda osoba po napisaniu aplikacji na dany rodzaj branży rozrywkowej przechodzi okres próbny trwający zazwyczaj tydzień podczas, którego to zarobki są minimalne, bowiem liczy się aktywność. Nasz serwer został zaaopatrzony w nowatorski system zakładania własnych marek odzieżowych, kosmetycznych etc. Wszystko jest zależne od Wasz wyobraźni, lecz z umiarem
https://i.imgur.com/44LaW1R.png
Strefa Cywilna to już ostatni i bowiem często zapominany aspekt wśród serwerów role play, lecz tak naprawdę to on buduje całą populację serwera, bowiem gdy zostaniemy wyrzuceni z pracy i zanim znajdziemy nową to jesteśmy zwykłymi cywilami i musimy jakoś sobie radzić, dlatego też ten fundament serwera uzyskał najwięcej opcji spośród podanych powyżej grup. M.in; system telefoniczny, z możliwością posiadania wielu telefonów (również jednorazowego użytku). Każdy telefon ma logi połączeń i SMS-ów. Gdy gracz upuszcza telefon, logi lub kontakty nie są tracone. Kolejnym systemem jest system prac dorywczych, w których to można zostać taksówkarzem, kierowcą ciągnika siodłowego, mechanikiem, rolnikiem bądź rybakiem. Zaawansowany i nowatorski system budek telefonicznych, z których można dzwonić - tutaj pomyśleliśmy i dodaliśmy numer dla każdej z takich budek, do których można normalnie dzwonić. Więcej rzeczy już tutaj nie będę opisywał, ponieważ nie chcemy abyście wszystko zobaczyli w tej prezentacji, ale także doświadczyli na własnej skórze, bowiem to jest serwer dla Was, nie dla Nas.
https://i.imgur.com/NmJPdlY.png
Nadszedł już koniec tej prezentacji, dlatego chcielibyśmy Was już teraz zaprosić na Nasze oficjalne forum, gdzie codziennie pojawiają się jakieś informacje związane z rozgrywką na serwerze. Również prócz samego forum, do kontaktu z administracją czy resztą graczy posiadamy także discorda, który znaleźć możecie właśnie poniżej. Jednak chciałbym jeszcze na chwile wrócić do samej prezentacji i powiedzieć Wam, że to co w niej zobaczyliście to naprawdę, tylko skrawek serwera i zapewniamy Was, że zobaczycie jeszcze więcej na serwerze.

Oficjalny start forum: 6 kwietnia 2018r. o godzinie 16:00

Przewidywany start serwera: Wakacje 2018r.

Przewidywane Beta Testy serwera: 4 Maja 2018r.


Strona: https://first-rp.pl/
Forum: https://forum.first-rp.pl/
Discord: https://discord.gg/JWZnvNx


Pozdrawiamy i Zapraszamy! Zespół Administracyjny First-RP.pl

©Wszelkie prawa zastrzeżone

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.oldgamesneverdie.pun.pl www.worldjumpstyle.pun.pl www.angelsofdeath65uni.pun.pl www.kombinacjanorweska.pun.pl www.grabakugan.pun.pl